Czy warto mieć flipchart?

Czy warto mieć flipchart?

Flipchart jest niezwykle przydatnym urządzeniem skutecznej komunikacji dzięki własnym szerokim wykorzystaniom. W okresie rozmaitych spotkań na arkuszach papierowych można wykonywać notatki oraz potem je rozwieszać, by pomagały w dalszej rozmowie. Jeżeli zabraknie bloków papierowych można wykonywać notatki dokładnie na suchośceralnej przestrzeni flipchartu. Także flipcharty z magnetyczną nawierzchnią mogą służyć do prezentacji danych przy pomocy magnesów. Jeżeli flipchart niezbędny jest w rozmaitych salach, zaleca się odmianę moilną, jaką dzięki podstawie na kołach, można łatwo przetransportować z miejsca na miejsce.

Czym jest tablica flipchart?

Chociaż tablica flipchart jest w wielu odmianach, to natomiast w zdecydowanej większości wypadków będzie ona charakteryzować się kilkoma elementami. Taka płyta głównie ma wartości suchościeralne, w związku z czym można po niej pisać za pomocą pisaków. Prócz tego jest ona zrobiona z metalu, natomiast zatem da się do niej mocować rozmaitego typu płyty z zastosowaniem magnesów. Natomiast najistotniejszym aspektem flipcharta jest opcja zawieszenia bloku arkuszy papieru. Taka funkcja powoduje, iż da się w niezwykle szybki sposób wyeliminować notatki (starczy ściągnąć zapisaną kartkę), natomiast zarazem nie będzie się to wiązać ze stratą zapisków.

Typy flipchartów

Narzędzie z tabliczką magnetyczną do ekspozycji tabel, projektów czy rysunków na arkuszu w formie tablicy postawionej na stelażu jest flipchartem. Co to jest, oni wiedzą obecnie na całym świecie. Papier jest nakładany na planszy, natomiast na dole znajduje się taca na określone flamastry markerowe. Łatwo jest zmienić świstek papieru, rzucając go z powrotem na płytę, uwalniając w ów sposób inny. Nazwa tablicy wychodzi z języka angielskiego: “flip” znaczy “toss, turn over” oraz “chart” – “schemat”, “mapa”, “stół”, “rysunek”.